Kāzu fotogrāfa ieteikumi un padomi lieliskām kāzu fotogrāfijām

 

No savas pieredzes zinu, ka kāzu plānošana ir ļoti grūts uzdevums un ka padoms no cilvēka, kas ir bijis daudzās kāzās, būs ļoti noderīgs. Īpaši attiecībā uz fotogrāfijām – sākotnēji varat pat neiedomāties, kā šķietami maznozīmīgas detaļas var ievērojami uzlabot kāzu fotogrāfiju noskaņu. Jebkurš fotogrāfs  priecāsies, ja ņemsiet vērā kādu no šiem padomiem, lai kopā varētu radīt neaizmirstamu noskaņu un skaistas kāzu dienas fotogrāfijas.

 

Kāzu plānošana

 
 • Vispirms, kāzas plānojiet sev. Plānojiet tādas kāzas, kādas vēlaties tieši Jūs. Esiet mazliet egoisti – galu galā tās būs Jūsu kāzas.
 • Iesaku sadalīt pienākumus pirms kāzām un nebaidīties lūgt palīdzību! Parūpējieties iepriekš, lai Jums kāzu dienā nevajadzētu domāt par to, vai galds tiks servēts laikā, vai puķes kāds aizvedīs uz vēsu vietu, vai visiem būs ar ko braukt... Šī diena ir Jūsu.
 • Ja ir iespējams, izvēlieties kāzu plānotāju. Tas noteikti palīdzēs salikt visu pa plauktiņiem un neaizmirst izpildīt visas Jūsu ieceres!
 • Izstāstiet kāzu vadītājam vai vedējiem lietas, ko vēlaties un ko nevēlaties savās kāzās.
 • Izvairieties no gara kāzu dienas maršruta ar gariem pārbraucieniem, jo nogursiet gan Jūs, gan Jūsu viesi. Labāk šo laiku atvēliet skaistu bilžu tapšanai. Turklāt iesaku laiku plānot ar rezervi. Kāzas bez steigas būs visiem daudz patīkamākas.
   

 

Iedvesma Jūsu kāzu dienai – ieteikumi un idejas, kas palīdzēs uzņemt skaistākas kāzu fotogrāfijas

 

Gatavošanās

 
 • Pēc iespējas izvēlieties plašu un gaišu telpu ar lieliem logiem un lakonisku iekārtojumu.
 • Gatavojieties kopā ar draugiem, draudzenēm vai tuviem cilvēkiem, lai valda īstas emocijas, kuras varu iemūžināt fotogrāfijā.
 • Svarīgi ir pārdomāt gan Jūsu apģērbu gatavošanās laikā, gan Jūsu draugu vai tuvinieku, kas gatavosies kopā ar Jums. Daudz idejas saskaņotam apģērbam var atrast Pinterest.
 • Ja sagatavosiet gredzenus, ielūgumus, ziedus, dzērienus, saldumus, rotas, kurpes, gredzenus un citas lietas, varēšu uzņemt skaistas detaļu fotogrāfijas.
 

 

Ceremonija

 
 • Ieplānojiet, lai fotogrāfs ceremonijas vietā ierodas ar 15-20 minūšu rezervi. Tas dos iespēju uzņemt detaļas baznīcā, dekorācijas, viesu ierašanos, kas arī ir daļa no Jūsu kāzām.
 • Ar dekorācijām ceremonijas vietā varat būt oriģināli un radoši. Ceremonija var būt arī brīvā dabā – jūrmalā, pie ezera, lauku sētā, mežā, pļavā, mežmalā, pie upes, dabas parkā, pat šķūnī, bijušā rūpnīcā, siltumnīcā, botāniskajā dārzā vai citā vietā. Jebkas ārpus ierastā būs fantastiska ideja! Jebkurš kāzu fotogrāfs par ko oriģinālu ļoti priecāsies, un visticamāk arī viesiem būs patīkams pārsteigums par Jūsu uzņēmību un radošumu!
 • Padomājiet par rezerves plānu, ja līs. Viens no tādiem ir – caurspīdīgie lietussargi. Tie neatstāj ēnas, kā to dara krāsainie lietussargi.
 • Mest pa gaisu ziedlapiņas, rīsus, uzšaut plaukšķenes ceremonijā – kāpēc ne?
 • Pēc iespējas mēģiniet izvairīties no tiešajiem saules stariem. Vasarā dienas vidū saule ir augstu un tā veido lielas ēnas zem acīm un deguna. Acis būs sažmiegtas. Ēnā fotogrāfijas būs krietni veiksmīgākas. Tāpat arī pašiem nebūs karsti un viesi pateiks paldies!
 • Dažreiz gadās kādam viesim arī piemirst, ka kāzās ir fotogrāfs. Ļoti novērtēšu, ja iepriekš palūgsiet viesiem nejauši neaizsegt kādu labu kadru video operatoram vai fotogrāfam.
 

 

Fotosesija

 
 • Iesaku fotosesijām atvēlēt aptuveni 1,5-3 stundas, ieskaitot laiku ceļā. Izvēlēties 2-4 lokācijas fotosesijām, atvēlot katrai vidēji pusstundu.
 • Daži piedāvājumi lokācijām – jaunaudzes, pļavas, mežmalas, upmalas, egļu mežs, priežu mežs, vecpilsētas, ezers vai dīķis un viss orģinālais.
 • Skaisti izskatās izveidots “fotostūris”, piemēram, galdiņš ar nelielām uzkodām, vigvams, rotājumi ar ziediem, šūpoles, izrotātas arkas, laiva ezerā u.t.t.
 • Aksesuāri var būt baloni, plaukšķenes, dūmu sveces, īpašie burti, pledi, saulesbrilles, koferi – arī aksesuāru izvēlei der radoša pieeja.
 • Bieži vien pārējie kāzu viesi var novērst pāra uzmanību vai ietekmēt fotogrāfiju noskaņu. Tādēļ, ja vēlaties fotogrāfijas, kur esat pievērsušies tikai viens otram, kāzu dienā ļoti ieteicams ieplānot laiku fotosesijai, kur būtu tikai Jūs un fotogrāfs.
 • Ļoti noderīgi būs maiņas apavi, īpaši līgavai, it sevišķi vietās, kur ir grūti pārvietoties ar papēžiem.
 • Lai pietiek spēks visai dienai, padomājiet arī par kādu uzkodu un dzērienu. Arī vedēji, šoferis un fotogrāfs būs priecīgi atjaunināt enerģiju.
  

Vakara daļa – svinības

 
 • Parūpējieties, lai fotogrāfs var ierasties svinību vietā 15-20 minūtes pirms Jums, jo tad tiksiet pie skaistām galdu dekorāciju bildēm, kamēr vēl neviens nav sēdies pie galda. Šo laiku varat izmantot, lai sakārtotos (piemēram, pa ceļam benzīntankā) pirms ierasties pie viesiem.
 • Aicinu padomāt par dabīgo apgaismojumu vakara daļai gan iekštelpās, gan ārā. No zibspuldzes ir labāk atteikties. Iesaku lielās brīnumsveces, parastās sveces (tās var salikt alejā), lāpas, ugunskuru, lampiņu virtenes – jebkādu dabīgo apgaismojumu, lai nav jāizmanto zibspuldzes. Ļoti labi fotogrāfijās izskatās telpa sveču gaismā (piemēram, saliekot daudz sveces uz galda). Bildēs dabīgā gaismā izskatās par 100% skaistāk, patiesāk, romantiskāk, intīmāk un atbilstošāk brīdim. ;)
 • Saulriets ir skaistākais laiks fotografēšanai. Bieži vien bildes tieši pirms saulrieta vai tā laikā ir skaistākās kāzu fotosesijas bildes, ko būsiet redzējuši internetā! Visbiežāk saulrieta laikā visi vakariņo vai notiek svinības viesu namā, tomēr ieteikums ir mēģināt izrauties vismaz uz 15 minūtēm, lai šo dienas unikālo gaismu izmantotu – Jūs to noteikti nenožēlosiet!
 • Ļoti krāšņi, protams, izskatās salūts, kura laikā arī naktī ārā var tapt gaišas fotogrāfijas.
 • Mičošanai nav obligāti jāgaida pusnakts. Daži viesi pēc emocijām pilnas dienas var nogurt to gaidīt, tāpēc mičošanu var ieplānot arī ātrāk. Tāpat, ja mičošanu ieplānosiet agrāk, ārā vēl nebūs pilnīgi melna nakts, par ko fotogrāfs būs priecīgs (tas, protams, atkarīgs no gadalaika, kurā organizējat kāzas).
 
 

Uzticēšanās


Tomēr viena no būtiskākajām lietām lieliskām kāzu bildēm ir jaunā pāra uzticēšanās kāzu fotogrāfam. Kad pāris uzticas fotogrāfam un ļauj viņam darīt to, ko fotogrāfs ir iecerējis, rezultāts sanāk lielisks.
Lai nodibinātu saikni ar fotogrāfu, var vienoties par pirmskāzu fotosesiju. Tās laikā pāris var iemācīties sastrādāties ar savu kāzu fotogrāfu un atraisīties viņa kameras priekšā.

 

Un nobeigumā...


Nekreņķējieties, ja kaut kas noiet mazliet greizi. It īpaši par lietām, kur vairs neko nevar mainīt. Vienkārši turpiniet baudīt savu kāzu dienu, pieņemot situāciju. Arī kāzu kleita būs netīra dienas beigās, bet vai to vajadzēs vēlreiz!? J
Ticiet man – Jūsu prieks ir redzams un jūtams kāzu fotogrāfijās!

Apskati manus kāzu foto vai dažādus kāzu fotostāstus!

Labprāt fotogrāfijā iemūžināšu Jūsu kāzu mirkļus, emocijas un jūtas!
Droši sazinies ar mani, lai noskaidrotu Jūsu īpašās dienas fotografēšanas piedāvājumu!
Saziņa WhatsApp